İki İlde Dolandırıcılık Operasyonu: 2 Milyona Yakın Vurgun

Samsun ve İstanbul’da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda, dolandırıcılık şüphesiyle aranan 10 şüpheli gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, internet sitelerinde bungalov, prefabrik ev, konteyner ve motosiklet satışı vaadiyle toplamda 22 kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla harekete geçti. Şüphelilerin, farklı tarihlerde toplamda 1 milyon 870 bin 159 lira haksız kazanç sağladıkları belirlendi.

ÇOK SAYIDA SİLAH VE DİJİTAL MATERYAL ELE GEÇİRİLDİ

Operasyon sabahı saat 05.30’da gerçekleştirilen baskınlarda, Samsun’da A.K., M.K., H.G., U.İ., A.A., H.B., U.T.Y.; İstanbul’da ise F.Ö., M.Ç. ve Y.E. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan aramalarda 1 ruhsatsız tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 2 ruhsatsız tüfek, 41 fişek, 78 kurusıkı fişek, 32 kartuş ile birlikte çok sayıda dijital materyal ve dolandırıcılık amaçlı kullanılan belgeler ele geçirildi.

Şüpheliler hakkında ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’ ve ‘Nitelikli dolandırıcılık’ suçlarından soruşturma başlatıldığı bildirildi. Emniyet yetkilileri, operasyonun detaylı bir şekilde sürdüğünü ve dolandırılan mağdurların ifadelerine başvurulduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir