İYİ Parti’den CHP’ye salvolar

COŞKUN ERGÜL/ANKARA- Kuleyin şunları söyledi:

“Kemal beyi bırakın Türk milletinin seçmesini, kongrelerinde kendi delegesi bile seçmedi, CHP delegeleri de bizim istediğimiz şekilde karar verdi. Genel Başkanımızın sözünü dinlemeyenler, kendileri Kemal beyi Genel başkan yapmadı.

Meral hanım, ‘Kazanacak aday.’ demişti. Kazanacak adaylar, İstanbul’u alan Ekrem İmamoğlu ve Ankara’yı yüzde 60 ile alan Mansur Yavaş. Biz, bu iki isimden biri Cumhurbaşkanı adayı olsun dedik. Bizim karşı çıktığımız Cumhurbaşkanı adayını CHP delegesi bile Genel Başkan yapmadı.”

Kuleyin, CHP’nin, Akşener’in “kazanacak aday” dediği İmamoğlu ve Yavaş sayesinde birinci parti olduğunu iddia ederken “CHP’deki sıkıntı neydi? Kemal beydi. Bu işin Kemal beyin şahsiyeti ile alakası yok; biz ‘Cumhurbaşkanlığı Kemal beye yakışmaz demedik, kazanamaz’ dedik. İkisi çok farklı şeyler.

Çok beyefendi bir insan, keşke kazansaydı Türkiye’nin dengeleri açısından ama kazanamadı ama bizim ‘aday olsun’ dediğimiz arkadaşları, Türk milleti açık ara farkla belediye başkanı seçti” ifadelerini kullandı.

Bize borçlular

Kuleyin, İmamoğlu ve Yavaş’ın bugün siyaset sahnesinde olmalarını Akşener ve İYİ Parti’ye borçlu olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir